Ułatwienia dostępu

Spotkanie z pszczelarzami

7 czerwca odwiedzili nasze Przedszkole pszczelarze. Panowie- Marek Szebesta i Damian Klimanek należący do Koła Pszczelarzy w Rogowie, którzy przeprowadzili spotkanie edukacyjne dla grup starszych- ,,Pszczółek” i ,,Kaczuszek”.

Dzieci podczas spotkania dowiedziały się m.in. jak ważne dla życia ludzi są pszczoły. Poznały rodzinę pszczelą, rozwój pszczoły od jajeczka do dorosłego owada, a także dowiedziały się jakie prace wykonują poszczególni członkowie pszczelej rodziny. Miały okazję dokładnie przyjrzeć się domowi pszczółek-ulowi. Dzieci wiedzą już, że nie należy przeszkadzać pszczółkom podczas pracy– wolno patrzeć, ale nie dotykać, bo poczują się zagrożone i wtedy mogą użądlić. Starszaki zobaczyły na czym polega praca pszczelarza, poznały jego roboczy ubiór, akcesoria do pracy, a także mogły skosztować pysznego, zdrowego miodu. Mniam...

 


Drukuj   E-mail

Kontakt

Przedszkole im Elżbiety Sojki

ul. Szkolna 5

44-360 Lubomia

woj. śląskie, Polska

tel./fax 32 4516015

tel. kom. 606974761

 

Przedszkole jest czynne:

Poniedziałek 7:00-16:00

Wtorek 7:00-16:00

Środa 7:00-16:00

Czwartek 7:00-16:00

Piątek 7:00-16:00

Sobota - nieczynne

Niedziela - nieczynne