MY NA FACEBOOK

Start NIEDŹWIADKI
Niedźwiadki
DINOZAURY PDF Drukuj Email

Tydzień zajęć o dawnych czasach oraz dinozaurach minął nam niezmiernie szybko. Niedźwiadki uważnie słuchały ciekawostek o dinozaurach. Poznać mogły przeróżnego rodzaju dinozaury, a także ich trudne nazwy. Wykonały też prace grupowe.

Poprawiony: piątek, 21 lutego 2020 08:50

WULKANY PDF Drukuj Email

Dinozaury to temat przewodni w naszej grupie. Skąd się wzięły? Dlaczego wyginęły? Jedna z teorii głosi, iż przyczyną ich wymarcia mogła być wzmożona aktywność wulkanów. Co to wulkan? Najlepiej sprawdzić dlatego aby dzieci mogły zaobserwować czym tak naprawdę on jest przeprowadzony został eksperyment. Do tego doświadczenia potrzebne były odpowiednie składniki. Wybuch wzbudził duże emocje u dzieci. Tego typu zabawa jest najlepszym sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka, rozbudzenia ciekawości otaczającym światem. Uczy prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów.

Poprawiony: środa, 19 lutego 2020 20:02

DZIEŃ BABCI I DZIADKA PDF Drukuj Email

Ćwiczymy sprawność rąk PDF Drukuj Email

Grafomotoryka to umiejętność rysowania i pisania. Wymaga ona: - zdolności naśladowania ruchów, - wykonywania ruchów sekwencyjnych i precyzyjnych (lewa półkula mózgu) - koordynacji wzrokowo-ruchowej, - percepcji wzrokowej, - sprawności manualnej. Ogólna sprawność rąk ma wpływ na poziom graficzny prac dziecka, dlatego należy jak najwięcej ćwiczyć: ruchy łokcia, chwytanie, ruchy nadgarstka oraz precyzyjne ruchy palców